Energetyka

Dział Transformacja energetyczna w UE ma za zadanie przybliżyć zmiany zachodzące w Europie po ukierunkowaniu kontynentalnej energetyki na niskoemisyjne sposoby pozyskiwania energii.

Współcześnie decydenci zdają sobie sprawę z konsekwencji rewolucji przemysłowej, stawiania kosztów wytworzenia dobra ponad życie ludzkie i środowisko naturalne. Dziś proponowane zmiany są nieuniknione, acz skomplikowane i obwarowane licznymi decyzjami przewartościowującymi całe polityki krajowe. Koszty transformacji będą ogromne, tak w wymiarze finansowym, jak i społecznym. Ile będziemy musieli zapłacić za unijne polityki? Na te i inne pytania odpowiedź znajdą Państwo w tym cyklu publikacji, gdzie nasi eksperci przybliżą temat energetyki w możliwie kompleksowy sposób.

Ostatnie publikacje:

Rosyjski szantaż gazowy

Rosyjski szantaż gazowy

W ubiegłym miesiącu Rosja dwukrotnie ograniczyła dostawy gazu do Niemiec. Działania rosyjskie należy uznać jako szantaż, a celem Putina jest doprowadzenie do uruchomienia gazociągu Nord Stream II.   Ograniczanie dostaw gazu przez NS I   11 lipca Gazprom...

Facebook
YouTube