Kolegium Europa

Kolegium Europa jest programem dla przyszłych dyplomatów, specjalistów ds. prawa i stosunków europejskich i bezpieczeństwa europejskiego.
To praktyczna forma kształcenia skierowana do studentów stosunków międzynarodowych, europeistyki, politologii, socjologii, ekonomii, prawa i administracji. Program ma charakter warsztatowy i aplikacyjny.

Celem Kolegium Europa jest pogłębienie przez uczestników nie tylko teoretycznej wiedzy w zakresie zjawisk czy procesów politycznych, społecznych oraz ekonomicznych, które zachodzą w Unii Europejskiej, ale także nabycie praktycznych umiejętności.
Wśród prowadzących znajdują się wykładowcy najbardziej renomowanych polskich uczelni, praktycy z obszaru sektora publicznego, dyplomacji, bezpieczeństwa, a także liderzy sektora prywatnego.

Kolegium Europa w znacznym stopniu przyczynia się także do poszerzania wiedzy w zakresie szeroko rozumianego funkcjonowania Unii Europejskiej tj. ekonomicznych aspektów obecności w Unii Europejskiej, wartości i demokracji, współczesnych wyzwań w zakresie bezpieczeństwa w Unii Europejskiej oraz zagadnień dotyczących społeczno-kulturowych aspektów w Unii Europejskiej.

Facebook
YouTube